Marek Modranský

Správne hospodárenie BBSK

Počas úzkej spolupráce s primátorom Banskej Bystrice Jánom Noskom, a ďalšími mojimi známymi, ktorí sú dnes primátormi alebo starostami miest a obcí v našom kraji, ma inšpirovali svojím nasadením pre plnenie potrieb obyvateľov mesta a rozvojom života.

Pre ľudí. Od maličkostí až  po veľké projekty. Ale čo považujem za dôležité, je vždy správne hospodárenie, určenie si priorít. Ako budúci župan som pripravený spolupracovať a pomôcť každému mestu a obci v našom kraji.

Mal som osobné skúsenosti so súčasnými vedením kraja Jánom Lunterom a jeho synom Ondrejom Lunterom. Je to pre náš kraj veľmi nešťastná kombinácia, rodinné a firemné väzby namajú čo hľadať v tomto prostredí. To najdôležitejšie je však vedieť riadiť a správne hospodáriť s verejnými financiami. Posledných päť rokov nám ukázalo skôr účelový marketing, nesplnené sľuby spred 5 rokov, žiadne reálne projekty, absolútne hlúpo premrhané zdroje z verejných peňazí kraja, a zvýšená zadĺženosť. Toto treba okamžite zastaviť a začať stavať kraj na rozumných a potrebných cieľoch. Môj program uvádzam preto len v takej podobe, ktorá je splniteľná. Nebude čas na zábavu, nebude čas na predražené billboardy a tabuľky, ale čaká nás obdobie, kedy sa budeme musieť sústrediť na základné veci, sociálne istoty, prácu, rodinné zázemie, zotrvanie ľudí v našom kraji, boj s chudobou. Nenechajme sa preto znovu oklamať heslami, ktoré im na nás zabrali pred piatimi rokmi. Nenechajme sa už druhýkrát oklamať tou skupinou ľudí, ktorá takto chce zakryť svoje prešľapy a prisvojiť si kraj ako svoju rodinnú firmu. Kraj je náš, spoločný, a oni nám ukázali, že ho riadiť nevedia.

Ďakujem za každú podporu

Vážim si každú podporum ktorej účel môžete sledovať na transparentnom účte